Podoskop – urządzenie diagnostyczne

Przestawiam Wam mojego pomocnika, który pomaga mi w pracy z Waszymi pociechami oraz urozmaica czas trwania terapii. Jest nim podoskop diagnostyczny dla dzieci firmy Podo4Foot® CHILD, który jest urządzeniem do diagnostyki stóp.
Urządzenie to pozwala mi na dokładne badanie statyczne i dynamiczne, oraz ocenę stabilności i obciążenia stóp dzieci i młodzieży. Podoskop pozwala również na ocenę ewentualnych wad i kształtu stóp metodą odbicia lustrzanego.
Najważniejszym jego atutem jest to, że umożliwia mi dokładne monitorowanie rozwoju stóp u moich pacjentów, oraz postępów terapii, co z kolei skutkuje wczesnym wykryciem nieprawidłowości, oraz odpowiednio szybkim rozpoczęciem terapii by zapobiec między innymi powstawaniu wad postawy.

Jak wygląda badanie?

Badanie na podoskopie jest nieinwazyjne i bardzo proste. Należy ściągnąć dziecku buty i skarpetki. Kolejno pacjent musi wejść na urządzenie. Po wykonaniu tej czynności włączana jest kamera i wykonane zostaje zdjęcie. Jeśli jest taka konieczność, proszę o wykonanie przysiadu, stania na jednej nodze lub na palcach. Pomoże mi to dokładnie przeanalizować ruch obu kończyn i stóp oraz dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne.